Ne každý bydlí ve svém

Kdekdo by si přál bydlet ve svém. Tedy mít svůj dům nebo byt. Jenže ne každý má to štěstí, že se na vlastní bydlení zmůže. To si přece musí pořídit každý za své peníze, a vezmeme-li si, kolik si našinci vydělávají, pak je zřejmé, že na to jednoduše není snadné peníze sehnat. A tak není divu, že se kdekdo musí spokojit s nějakou tou méně dokonalou alternativou. Někdo žije v nájmu, někdo třeba přehnaně dlouho u rodičů… Prostě jak se dá.

Ale i ti, kdo na to nemají finanční prostředky, často touží po svém vlastním bydlení. Protože mít dům nebo byt, který člověku patří a ze kterého ho nemůže nikdo vyhnat a kde mu také nikdo nemůže svévolně zvyšovat nájem, to je zkrátka ideál.

touha po penězích

A když někdo na vlastní byt nemá, vezme si na něj často aspoň hypotéku. Protože díky té může byt, který si pořídí za tuto půjčku, považovat skoro za svůj. Protože dokud splácí, je vše v nejlepším pořádku, a když je pak taková hypotéka splacena, je onen objekt už skutečně jenom jeho.

Jenže soukromé nemovitosti lezou do peněz. Jsou drahé a čím dál dražší, a tudíž na ně lidé leckdy ani bankovní hypotéku neseženou. Potřebovali by si totiž půjčit takovou sumu, jakou by podle mínění banky a třeba skutečně nebyli ani schopni splácet. A to se pak žadateli logicky nevyhoví.

hromada mincí

A nakonec tak může nastat situace, kdy se prostě musí člověk smířit s tím, že už mu není pomoci a vlastní byt mít nebude. Aspoň dokud si finančně nepolepší. Nebo dokud nenajde jiné, podobně vypadající řešení. Jímž je třeba družstevní byt. Družstevní byty se totiž prodávají laciněji než ty skutečně soukromé. A protože se tu platí méně, je logické, že se i nižší hypotéka na družstevní byt snáze splatí. A tedy na ni dosáhnou i hůře finančně zajištění lidé. A tak je hypotéka využitelná ke koupi družstevního bytu vlastně často ideální volba. Protože se ve družstevním bytě žije dokonale, ale daleko dostupněji. A to je šance, kterou si leckdo nenechá ujít.

Touha po bydlení.

Vždycky jsem si říkala, co to asi znamená, když si někdo vezme nějakou hypotéku. A vůbec jsem o tom nevěděla, že některé druhy hypoték se mohou člověku opravdu hodně vyplatit. Vy jsi možná říká, jak se člověku může vyplatit hypotéka, kdy se člověk zadluží třeba na třicet anebo na čtyřicet let. Abych se vám přiznala, tak o tomhle jsem taky přemýšlela, a to hodně dlouho. Nedokázala jsem si představit, jak může být něco výhodného, když si vezmu hypotéku, kterou potom budu velice dlouho splácet. A navíc patřím k těm lidem, kterým vadí, když musí něco dlouho splácet. Vždycky když mám něco splácet, tak když je to více splátka než na dva roky, tak jsem ve stresu. Proto já si ani nemůžu brát snad žádné hypotéky anebo půjčky, protože bych se stále stresovala. Proto jsem se taky začala zajímat o finance a taky o hypotéky.

Nebo chcete dům nechat postavit?

Například hypotéka bez registru. Hypotéka bez registru mě zaujala hlavně tím, že je skvělá není tam zbytečné papírování a taky se vyplatí kvůli tomu, že je rychle schválená. Já sama jsem byla docela hodně překvapená, že hypotéka bez registru se nabízí opravdu skoro jako sama. Byla jsem ráda, že i můj bratr si tuto hypotéku bez registru vzal a je s ní prý naprosto spokojený.

I já jsem toužila po pěkném domě.

Prý se nemusel ani moc snažit, aby to tu hypotéku bez registru získal. Prý šla získat skoro sama. Pokud i vás zajímají hypotéky bez registru nebo jiná hypotéka, Navštivte webové stránky, fahd.cz, kde se dozvíte mnoho informací o hypotéce anebo jak na ní. Opravdu jsou různé druhy hypoték, jako hypotéka bez registru, se kterou budete spokojený jako mnoho dalších klientů. Já sama jsem si říkala, že kdybych se náhodou přeci jenom s přítelem rozhodla pro nějakou hypotéku, tak bych ani neváhala a chtěla bych hypotéku bez registru Fahd. A navíc taky hypotéka bez registru je prima v tom, že se sjedná velice rychle a vy se nemusíte bát, že by hypotéka a papírování trvalo moc dlouho.

Stát by nám měl sloužit

My lidé si rozhodujeme o svých záležitostech v mnoha ohledech sami. Sami si na sebe například vyděláváme, sami se rozhodujeme, kdy se oženíme či vdáme, kdy budeme mít děti, kam se nastěhujeme, co si kdy koupíme, co vystudujeme, kde budeme pracovat… Prostě máme svůj díl zodpovědnosti za sebe samotné a v tom býváme na vše sami.

Ale jsou tu i další důležité oblasti, které my lidé také potřebujeme, ale zodpovědnost za ně neneseme, protože ji ani nemůžeme nést. Vezměme si třeba takovou oblast vzdělávání, medicíny, obrany a bezpečnosti, vezměme si mezinárodní vztahy a podobně. To už nemůže nikdo z nás dělat sám za sebe, tady si nelze hrát na onom takzvaném vlastním písečku. Tady je potřeba instituce, která to za nás zařizuje ve velkém, tady se o nás rozhoduje ‚tam nahoře‘. A aby se nerozhodovalo o nás bez nás, máme volby, v nichž si vybíráme ty, kdo nás budou v takových mimořádně důležitých oblastech zastupovat. A je smutné, že si tak často nevybereme ty pravé.

eura mince

Zvolíme si prostě nějaký ten parlament, z voleb vzchází vláda, senát, prezident. A tito jsou tu od toho, aby činili náš život dokonalejším. K čemuž od nás ale nepotřebují jenom hlasy ve volbách, nýbrž i peníze. Peníze, které stát dostává formou daní a dalších odvodů od vydělávajících lidí a pak je utrácí tak, jak je třeba. Nebo jak by tomu mělo být.

Ovšem nevybereme-li si zodpovědné hospodáře, často tito rozhazují naše odvedené peníze, až žádné nezbydou. A pak si takoví vládci půjčují. Dělají dluhy, konkrétně státní dluh. Což by mělo být pro nás voliče varovným signálem, že si máme vybrat někoho jiného. Protože státní dluh je zčásti dluhem každého z nás.

eura bankovky

Ale co děláme my, voliči? Je to smutné, ale velmi často rezignujeme. A nerezignujeme-li, pak třeba také volíme populisty, kteří nám slibují klidně i modré z nebe. I když na to nemají. A aby měli, půjčují si.

A tak nám státní dluh narostl do obřích rozměrů. A stále roste. A co vy? Půjčujete státu? Hypotéka bez registru by tomuto zřejmě už dávno poskytnuta nebyla, bankovní půjčka možná také ne. Natolik je náš stát nebonitní. Ale lidé státu jako instituci pořád ještě věří. A půjčují. I když by to už dávno neměli dělat, dokud v čele naší země nestanou lidé, kteří to s penězi umí a nezruinují nás.

Vyjdete se svým platem?

Máte nějakou taktiku, jak mít přehled o svých financích a jak vyjít s vašimi příjmy? Jak se nedostat do mínusu? Každá rodina na to jde jinak.

Jsou různé rady, jak rozložit své příjmy, abyste se nedostali do dluhů a měli doma zodpovědně finance pod kontrolou. Jedna z nich je, že když dostanete výplatu, měli byste ji rozdělit na několik částí. Pět procent ze svého platu byste měli poslat na spoření, měli byste mít nějaký spořící fond nebo účet. Dalších pět procent byste měli investovat. Je na vás, jaký způsob investic zvolíte, ale výhodné jsou ty dlouhodobé. Další položkou, kterou musíte odečíst z platu jsou trvalé platby, za nájem, za zálohy na energie a taky za splátky, pokud mátě nějakou půjčku. Když máte zaplacené tyto nezbytné výdaje, můžete si dovolit něco málo utratit pro své potěšení. Udělat si radost, protože pokud si stále odpíráme i drobné utrácení s tím, že přece musíme šetřit, zbytečně se trápíme a děláme si život smutným.

platby

Jsou ale situace, že zaplatíme pouze ty trvalé platby, nájem, zálohy za energie a zbude nám jen na jídlo. Pokud se v této chvíli stane, že potřebujeme větší obnos, nezbývá nám, než si peníze půjčit. Možnosti tu jsou a i když vám zůstává každý měsíc jen minimum na možné splátky úvěru, můžete požádat o nebankovní hypotéku. Nečekejte, že vám někdo dá hypotéku bez doložení příjmu, ale n druhou stranu, pokud máte nějaký příjem, nemusíte mít strach, že hypotéku nedostanete. Stačí doložit pravidelný příjem, dát do zástavy nemovitost a peníze, které vás vytáhnout z finančního dna budete mít na svém účtu.

peníze

Bez půjčky se během života obejde jen málokdo, není důvod si ji nevzít, když nám může v tísnivé finanční situaci pomoct. Pokud si necháme vypočítat splátky, se kterými nebudeme mít problém při splácení, tak hurá do toho! Nebojte se půjček ani hypoték, pokud vám zajistí lepší život.

Proč si vzít hypotéku od nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti jsou pro někoho zlo, s kterým nechce nic mít. Ale jsou i takový lidé, pro které jsou půjčky celkově tím největším možným zlem a vyhýbají se jim, co to jde. Třeba i v případě hypotéky. Pokud byste se ale měli rozhodovat, kterou půjčku si vezmete, hypotéka je určitě jedna z možností, kvůli které se nemusíte cítit provinile. Něco jiného je vzít si půjčku a zaplatit si z ní luxusní dovolenou, kterou bychom si jinak nemohli dovolit, a něco jiného je si ze získané hypotéky financovat budoucí bydlení pro sebe a třeba i svou rodinu.

peníze

V dnešní době hypotéky poskytují samozřejmě všechny banky fungující na českém finančním trhu. Ale také spousta nebankovních společností. Dnes už neplatí to, že nebankovní společnosti jsou „šmejdi“, kteří cílí na ty, kteří mají problémy s finanční gramotností. Nebankovní společnosti podléhají stejným kontrolám jako bankovní společnosti a nemohou si dovolit své klienty podvádět.

Je pravda, že nebankovní společnosti mívají trochu méně náročné podmínky pro získání financování než banky. Můžete tak získat financování i bez doložení příjmu, pokud máte záznam v rejstříku dlužníků nebo dokonce pokud jste krátce po insolvenci. Tedy v případech, kdy by vám banka žádnou půjčku nedala. Je tedy hlavně na vás, abyste dobře uvážili, zda budete schopni půjčku bez problému splácet.

půjčka

Pokud dojdete k názoru že ano, nebankovní půjčky vám mohou poskytovat mnohé výhody. Třeba u hypoték je to především rychlost, s kterou máte peníze na svém účtu. U bank se jedná většinou o zdlouhavý proces, zatím co nebankovní společnosti vám vyřídí žádost i během několika dnů. Úroky také nebývají o žádné radikální procento vyšší než u banky. Nebankovní společnosti samozřejmě nenabízí jen hypotéku, ale nabídnou vám spoustu dalších možností ohledně financování, například spotřebitelský úvěr, mikropůjčku, kreditní kartu nebo americkou nebankovní hypotéku https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/o-nas/.

Ještě že jsou tu půjčky

Kdyby na to přišlo, dokázal bych vám vyjmenovat pěkných pár lidí ze svého okolí, kteří už se v minulosti potýkali a někdy i dodnes potýkají s finančními potížemi. A vy jste na tom určitě obdobně, i vy určitě někoho takového znáte. A kdo ví, třeba jste to právě i vy, kdo zrovna nemáte tolik peněz, kolik byste potřebovali, abyste mohli normálně žít.

Nedostatek peněz je prostě docela častým úkazem. Aspoň někdy jím trpí nebo může trpět pomalu každý z nás lidí. A protože není nouze ničím, co by nám dělalo dobře, je docela běžné, že se to snažíme řešit, jak jenom je to možné. Třeba i tak, že se ucházíme o nějakou půjčku, jež by nám mohla pomoci s řešením momentálních těžkostí.

našetřené mince

Jenže půjčky se nedávají jen tak někomu. Půjčit si může jenom ten, kdo dokáže přesvědčit o tom, že zvládne i splácení, které po poskytnutí finanční pomoci automaticky následuje. A s takovým prokazováním své bonity je to nejednou i hodně složité. Protože ne každý dost vydělává, ne každý má čisté registry dlužníků, a bez toho se dá přinejmenším v bankách na půjčku rovnou zapomenout.

Ale co potom s tím? Půjčka je potřeba, a když ji někdo nedostane u banky, kam se má ještě obrátit?

prasátko s eury

Pokud to nevíte, může být pomocníkem i takto nedokonalých žadatelů třeba nebankovní společnost, jejíž hypotéka bez dokládání příjmů Hypotekybezregistru.cz je určená i těm žadatelům, kteří mají k dokonalosti hodně daleko. U takové hypotéky se totiž ručí za její splacení tím, že se dá do zástavy žadatelova nemovitost. A jak si lehce domyslíte, je tím splacení půjčených peněz zaručeno víc než dobře. Protože i kdyby se půjčené peníze rozplynuly v nenávratnu, ona nemovitost tu zůstane a poslouží v případě potřeby ke splacení dlužné částky.

A proto tu mají šanci i lidé, kterým by nikdo jiný pro jejich nedokonalost nepůjčil. A nikdo tak nemusí zůstat v těžkých dobách na mizině.

Podnikání někdy nevynáší

Podnikat se musí umět. Když se do toho pustí někdo, kdo o tom nemá ani páru, kdo tu nic neumí, a tudíž zákonitě vrší jednu chybu za druhou, je jenom otázkou času, než to tu zase skončí, a to neslavně. Protože v podnikání je každý zodpovědný https://blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/485282/zodpovednost-neni-odpovednost-kdu-a-stan-se-prou-o-motto-kampane.html sám za sebe a za výsledky svého počínání, a kdyby to někdo skutečně nezvládal, nedočká se ničí pomoci. Nikdo mu na rozdíl od firem a institucí ze státního sektoru nedá žádné peníze ze státního nebo jiného rozpočtu, nikdo mu neodpustí žádné platby a podobně. Podnikatel si na sebe a na chod své firmy prostě musí sám vydělat.

lesklá eura

Musí mít na povinné odvody, na udržování podniku v chodu, na mzdy svých zaměstnanců, na své vlastní životní náklady, prostě na všechno, co se musí v souvislosti s takovým podnikáním financovat. A to znamená, že musí dokázat dostatečně vydělávat, zpeněžovat svou práci, své schopnosti a výkony. Pokud se to daří, je to dobré. Podnikatel, který je považován za úspěšného, má dost peněz, všechno u něj funguje tak, jak má, a víc se pochopitelně od podnikání ani očekávat nedá. Takovému podnikateli se dá obvykle i závidět.

zlatá karta

Jenže ne všichni jsou za všech okolností v podobné situaci. Někdy se podnikatelům přestane poněkud dařit a někdy se jim třeba také nedaří vůbec. A je-li tomu tak, musí se zakročit. A třeba se i musí sehnat půjčka, aby se tu zaplatilo všechno, co je třeba zaplatit. A tak podnikatelé nejednou obcházejí banky a další finanční instituce a hledají někoho, kdo by jim půjčku poskytl. Jenže nejednou hledají marně, nejednou jsou odmítáni pro svoji ekonomickou nedůvěryhodnost. A často uspějí až tehdy, kdy zkusí využít nebankovní hypotéku. Protože taková hypotéka OSVČ, podnikatelům a firmám skutečně pomáhá, a je často tou jedinou půjčkou, kterou lze ještě získat. Protože podnikatelům, kteří nejsou bonitní, nedají v bankách ani korunu. Kdežto s nebankovní společností se dá dohodnout.

Jak je to s hypotékou, pokud máte insolvenci?

Insolvence se řídí tzv. insolvenčním zákonem č. 182/2006 Sb. O co se vlastně jedná? Pokud má člověk dluhy, nejčastěji několik najednou, a není je schopný splácet, může v soudním řízení požádat o tzv. oddlužení. Oddlužení je v podstatě výhodné pro obě strany. Pomůže dlužícímu člověku zvládnout jeho dluhy a dostane možnost za pár let začít s čistým štítem. Všichni, kterým dluží peníze, dostanou určité procento dlužící částky, pokud se včas přihlásí jako věřitelé. Insolvence může trvat 5 let nebo 3 roky. Záleží na výši příjmů dlužníka a na jeho schopnosti splácet.

dluhy

Jak je to ale s hypotékou nebo všeobecně financováním, pokud jde v insolvenčním řízení?

Banka vám na 99 % neposkytne žádný způsob financování, během toho, co jste v insolvenci. A na hypotéku můžete zapomenout na 100 %. Pro banku jste nedůvěryhodný klient, který jistě nebude mít na splácení závazku hypotéky, když je zřejmé, že ze svých příjmů odvádí podstatnou část insolvenčnímu správci, který se stará o to, aby byli částky rozprostřeny mezi věřitelé. Jestli tedy toužíte po novém domě, bytě nebo rekonstrukci, po dobu insolvence máte smůlu a nemá smysl zkoušet ani o hypotéku nebo jiný úvěr žádat.

peníze

A co v období po insolvenci? Pokud si někdo myslí, že mu soud ukončí insolvenci a on druhý den půjde do banky zažádat si o hypotéku, má smůlu. Záznam o tom, že jste byli v insolvenčním řízení, se bankám bude v databázi ukazovat dalších pět let po skončení. Stále jste tedy pro banky nedůvěryhodnými, protože jste v minulosti byli nespolehlivými plátci svých dluhů. V prvních letech nemá smysl o hypotéku žádat, protože bude téměř stoprocentně zamítnuta. Pokud to s vaší hypotékou velmi hoří, zkuste to poslední rok, kdy vám poběží čas, kdy jste zapsání http://hokejbal.cz/extraliga/clanky/osmnactka-pokracuje-v%25C2%25A0priprave-na-mistrovstvi-sveta-sanci-dostanou-i-nove-tvare_id-5384.html v databázi. Ale nedělejte si velké naděje.

Hypotéku po insolvenci vám mohou poskytnout nebankovní společnosti, ovšem ani tehdy to nemáte stoprocentní.

Jak zvládnout cestu k vlastnímu bydlení?

Máte už malou nemovitost nebo pozemek určený ke stavbě, ale kvůli stále stoupajícím nákladům a celkovým výdajům na život si nemůžete dovolit jiné bydlení? Už je vaší rodině v malém bytě těsno? Řešení takové situace bylo v minulých letech celkem snadné, zašli jste do banky, zažádali o hypotéku a pravděpodobně ji dostali. Koupě nového bytu nebo stavba domu už pak byla jen otázkou času.

Dnes už t bohužel tak snadné není. Rodiny s průměrným příjmem, které dříve na bankovní produkty snadno dosáhly a bez problémů zvládaly splácet, už dnes mohou mít problémy. Vzhledem k prudkému nárustu cen všeho, navýšení záloh za energie na hranici únosnosti a stálému růstu http://www.peak.cz/moc-mame-byt-optimisticti-pri-odhadu-globalniho-rustu-roce-2018/ cen nemovitostí, už dnes taková průměrná rodina, která nemá příliš našetřeno, n hypotéku najednou nedosáhne.

dělník před domem

Tedy pravděpodobně. Ve chvíli, kdy si banka spočítá poměr příjmů a nákladů, přidá k tomu výši splátky a nestabilitu energetického trhu, tak spousta mladých rodin je najednou ze hry. Žádná banka nechce riskovat, že její klienti nebudou schopni splácet.

Jak z toho bludného kruhu ven, pokud už ale skutečně potřebujete vlastní bydlení? Třeba kvůli očekávání potomka? Řešením pro vás může být nebankovní hypotéka v americkém stylu. Požadavky nebankovních společností nebývají tak striktní, se spolužadatelem není problém ani nižší příjem nebo současné vysoké náklady. V případě, že vy sami můžete ručit aspoň malou nemovitostí nebo pozemkem, jsou vaše šance pro její získání mnohem vyšší.

Bohužel vám nemůžeme nabídnout 100% hypotéku, jako tomu bylo v minulých letech, ale i tak můžete získat tu nejvýhodnější nabídku na financování 90% částky, kterou potřebujete. Aktuálně vám můžeme vyjednat úrok až 4 %, což je v současné situaci na trhu neodolatelná nabídka.

řadové domy

Každý případ posuzujeme individuálně a snažíme se pro vás vtvořit vytvořit maximálně výhodnou nabídku na míru. Proto nás prosím neváhejte kontaktovat, ideálně prostřednictvím kontaktního formuláře na našich stránkách, kde vyplníte všechny potřebné údaje. Náš pracovník vás potom kontaktuje s nabídkou na mírou a společně už jen doladíte detaily.