Kdyby na to přišlo, dokázal bych vám vyjmenovat pěkných pár lidí ze svého okolí, kteří už se v minulosti potýkali a někdy i dodnes potýkají s finančními potížemi. A vy jste na tom určitě obdobně, i vy určitě někoho takového znáte. A kdo ví, třeba jste to právě i vy, kdo zrovna nemáte tolik peněz, kolik byste potřebovali, abyste mohli normálně žít.

Nedostatek peněz je prostě docela častým úkazem. Aspoň někdy jím trpí nebo může trpět pomalu každý z nás lidí. A protože není nouze ničím, co by nám dělalo dobře, je docela běžné, že se to snažíme řešit, jak jenom je to možné. Třeba i tak, že se ucházíme o nějakou půjčku, jež by nám mohla pomoci s řešením momentálních těžkostí.

našetřené mince

Jenže půjčky se nedávají jen tak někomu. Půjčit si může jenom ten, kdo dokáže přesvědčit o tom, že zvládne i splácení, které po poskytnutí finanční pomoci automaticky následuje. A s takovým prokazováním své bonity je to nejednou i hodně složité. Protože ne každý dost vydělává, ne každý má čisté registry dlužníků, a bez toho se dá přinejmenším v bankách na půjčku rovnou zapomenout.

Ale co potom s tím? Půjčka je potřeba, a když ji někdo nedostane u banky, kam se má ještě obrátit?

prasátko s eury

Pokud to nevíte, může být pomocníkem i takto nedokonalých žadatelů třeba nebankovní společnost, jejíž hypotéka bez dokládání příjmů Hypotekybezregistru.cz je určená i těm žadatelům, kteří mají k dokonalosti hodně daleko. U takové hypotéky se totiž ručí za její splacení tím, že se dá do zástavy žadatelova nemovitost. A jak si lehce domyslíte, je tím splacení půjčených peněz zaručeno víc než dobře. Protože i kdyby se půjčené peníze rozplynuly v nenávratnu, ona nemovitost tu zůstane a poslouží v případě potřeby ke splacení dlužné částky.

A proto tu mají šanci i lidé, kterým by nikdo jiný pro jejich nedokonalost nepůjčil. A nikdo tak nemusí zůstat v těžkých dobách na mizině.