Insolvence se řídí tzv. insolvenčním zákonem č. 182/2006 Sb. O co se vlastně jedná? Pokud má člověk dluhy, nejčastěji několik najednou, a není je schopný splácet, může v soudním řízení požádat o tzv. oddlužení. Oddlužení je v podstatě výhodné pro obě strany. Pomůže dlužícímu člověku zvládnout jeho dluhy a dostane možnost za pár let začít s čistým štítem. Všichni, kterým dluží peníze, dostanou určité procento dlužící částky, pokud se včas přihlásí jako věřitelé. Insolvence může trvat 5 let nebo 3 roky. Záleží na výši příjmů dlužníka a na jeho schopnosti splácet.

dluhy

Jak je to ale s hypotékou nebo všeobecně financováním, pokud jde v insolvenčním řízení?

Banka vám na 99 % neposkytne žádný způsob financování, během toho, co jste v insolvenci. A na hypotéku můžete zapomenout na 100 %. Pro banku jste nedůvěryhodný klient, který jistě nebude mít na splácení závazku hypotéky, když je zřejmé, že ze svých příjmů odvádí podstatnou část insolvenčnímu správci, který se stará o to, aby byli částky rozprostřeny mezi věřitelé. Jestli tedy toužíte po novém domě, bytě nebo rekonstrukci, po dobu insolvence máte smůlu a nemá smysl zkoušet ani o hypotéku nebo jiný úvěr žádat.

peníze

A co v období po insolvenci? Pokud si někdo myslí, že mu soud ukončí insolvenci a on druhý den půjde do banky zažádat si o hypotéku, má smůlu. Záznam o tom, že jste byli v insolvenčním řízení, se bankám bude v databázi ukazovat dalších pět let po skončení. Stále jste tedy pro banky nedůvěryhodnými, protože jste v minulosti byli nespolehlivými plátci svých dluhů. V prvních letech nemá smysl o hypotéku žádat, protože bude téměř stoprocentně zamítnuta. Pokud to s vaší hypotékou velmi hoří, zkuste to poslední rok, kdy vám poběží čas, kdy jste zapsání http://hokejbal.cz/extraliga/clanky/osmnactka-pokracuje-v%25C2%25A0priprave-na-mistrovstvi-sveta-sanci-dostanou-i-nove-tvare_id-5384.html v databázi. Ale nedělejte si velké naděje.

Hypotéku po insolvenci vám mohou poskytnout nebankovní společnosti, ovšem ani tehdy to nemáte stoprocentní.