Nebankovní společnosti jsou pro někoho zlo, s kterým nechce nic mít. Ale jsou i takový lidé, pro které jsou půjčky celkově tím největším možným zlem a vyhýbají se jim, co to jde. Třeba i v případě hypotéky. Pokud byste se ale měli rozhodovat, kterou půjčku si vezmete, hypotéka je určitě jedna z možností, kvůli které se nemusíte cítit provinile. Něco jiného je vzít si půjčku a zaplatit si z ní luxusní dovolenou, kterou bychom si jinak nemohli dovolit, a něco jiného je si ze získané hypotéky financovat budoucí bydlení pro sebe a třeba i svou rodinu.

peníze

V dnešní době hypotéky poskytují samozřejmě všechny banky fungující na českém finančním trhu. Ale také spousta nebankovních společností. Dnes už neplatí to, že nebankovní společnosti jsou „šmejdi“, kteří cílí na ty, kteří mají problémy s finanční gramotností. Nebankovní společnosti podléhají stejným kontrolám jako bankovní společnosti a nemohou si dovolit své klienty podvádět.

Je pravda, že nebankovní společnosti mívají trochu méně náročné podmínky pro získání financování než banky. Můžete tak získat financování i bez doložení příjmu, pokud máte záznam v rejstříku dlužníků nebo dokonce pokud jste krátce po insolvenci. Tedy v případech, kdy by vám banka žádnou půjčku nedala. Je tedy hlavně na vás, abyste dobře uvážili, zda budete schopni půjčku bez problému splácet.

půjčka

Pokud dojdete k názoru že ano, nebankovní půjčky vám mohou poskytovat mnohé výhody. Třeba u hypoték je to především rychlost, s kterou máte peníze na svém účtu. U bank se jedná většinou o zdlouhavý proces, zatím co nebankovní společnosti vám vyřídí žádost i během několika dnů. Úroky také nebývají o žádné radikální procento vyšší než u banky. Nebankovní společnosti samozřejmě nenabízí jen hypotéku, ale nabídnou vám spoustu dalších možností ohledně financování, například spotřebitelský úvěr, mikropůjčku, kreditní kartu nebo americkou nebankovní hypotéku https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/o-nas/.