Myslíte si, že kopřiva je pouze otravný plevel, který nemá žádné jiné využití kromě toho, že vám občas dá pár nepěkných štípanců? Tak to se ale velice mýlíte! Kopřiva je totiž úžasnou rostlinou, kterou má bohužel spousta lidí jen za otravný plevel, který je třeba odstranit z jejich zahrádky.

Kopřivy se přitom běžně využívají například v kosmetice, zejména v té vlasové. Mají blahodárný účinek na růst vlasů, a také na naši pleť. Dále se také využívají v kulinářství, a vyrábí se z nich například velmi oblíbený kopřivový čaj https://darka-shop.cz/katalog/cerstve-a-kvalitni-bylinky/caje-podle-obsazenych-bylinek/koprivovy-caj.

Pokud si kopřivy sklízíte sami, pamatujte, že nejlepší čas pro sklizeň, je jarní období. Kopřivy se potom musíte pečlivě vysušit a dále zpracovat.

kopřivy

Kopřivy totiž obsahují veliký počet vitaminů a minerálů, které mají velké zdravotní pozitivní účinky na naše tělo. Jsou to právě pro náš imunitní systém, vylučovací ústrojí, kardiovaskulární systém, trávicí systém a podobně.

Kopřivový čaj možná budete znát nejlépe díky jeho schopnosti odvodňovat v. A doporučuje se například při hubnutí, protože při hubnutí ze sebe chceme odstranit přebytečnou vodu. Odstranění přebytečné vody z těla je ale důležité i při různých onemocněních, při kterém zůstává zadržovaná voda v těle. To poté totiž způsobuje nepříjemné otoky a brání tak proudění krve a lymfy.

S odvodněním se pojí i to, že díky kopřivového čaj ze sebe dostanete škodlivé látky, které v těle zadržujete. Tento proces je velmi důležitý pro celkové zdraví vašeho těla.

kopřivy

Rovněž vaše imunita vám poděkuje za pravidelné pití kopřivového čaje. Díky vitaminům a látkám které jsou v kopřivách obsaženy, bude váš imunitní systém silnější, a už si na něj jen tak nepřijde nějaká nemoc.

Ženy rovněž ocení fakt, že kopřivový čaj velmi pomáhá při menstruačních potížích, zmírňuje nepříjemné menstruační bolesti, a udržuje váš cyklus pravidelný.