Máte nějakou taktiku, jak mít přehled o svých financích a jak vyjít s vašimi příjmy? Jak se nedostat do mínusu? Každá rodina na to jde jinak.

Jsou různé rady, jak rozložit své příjmy, abyste se nedostali do dluhů a měli doma zodpovědně finance pod kontrolou. Jedna z nich je, že když dostanete výplatu, měli byste ji rozdělit na několik částí. Pět procent ze svého platu byste měli poslat na spoření, měli byste mít nějaký spořící fond nebo účet. Dalších pět procent byste měli investovat. Je na vás, jaký způsob investic zvolíte, ale výhodné jsou ty dlouhodobé. Další položkou, kterou musíte odečíst z platu jsou trvalé platby, za nájem, za zálohy na energie a taky za splátky, pokud mátě nějakou půjčku. Když máte zaplacené tyto nezbytné výdaje, můžete si dovolit něco málo utratit pro své potěšení. Udělat si radost, protože pokud si stále odpíráme i drobné utrácení s tím, že přece musíme šetřit, zbytečně se trápíme a děláme si život smutným.

platby

Jsou ale situace, že zaplatíme pouze ty trvalé platby, nájem, zálohy za energie a zbude nám jen na jídlo. Pokud se v této chvíli stane, že potřebujeme větší obnos, nezbývá nám, než si peníze půjčit. Možnosti tu jsou a i když vám zůstává každý měsíc jen minimum na možné splátky úvěru, můžete požádat o nebankovní hypotéku. Nečekejte, že vám někdo dá hypotéku bez doložení příjmu, ale n druhou stranu, pokud máte nějaký příjem, nemusíte mít strach, že hypotéku nedostanete. Stačí doložit pravidelný příjem, dát do zástavy nemovitost a peníze, které vás vytáhnout z finančního dna budete mít na svém účtu.

peníze

Bez půjčky se během života obejde jen málokdo, není důvod si ji nevzít, když nám může v tísnivé finanční situaci pomoct. Pokud si necháme vypočítat splátky, se kterými nebudeme mít problém při splácení, tak hurá do toho! Nebojte se půjček ani hypoték, pokud vám zajistí lepší život.