Nejlepší cestou, jak si udržet svoji postavu v optimální kondici, je pohyb. V dostatečné míře a kvalitě. A pokud se k tomu přiřadí i jídelníček, ve kterém tělo přijímá potřebné kalorie, bude vyhráno. Spoléhat na zázračné diety se opravdu nevyplácí. Optimálním způsobem, jak zařadit sportovní aktivity do života v případě, že jste je delší dobu neprovozovali, je pozvolnost. Na kterou musí navazovat pravidelnost a vytrvalost. Záleží jenom na každém zvlášť, který druh sportu si vybere. Aby byl vhodný jak pro jednotlivce, tak pro dvojice či celého týmu. Už po měsíci kvalitního cvičení lze zjistit, že dochází nejen k podpoře celkového zdravotního stavu, ale i ke zlepšení nálady a snížení stresu.

Sportem ke štíhlé postavě

Chůze je ideální sportovní aktivita, kterou je dobré změnu v životním rytmu začít. Čím ostřejší, tím lepší. Která se později dá střídat s indiánským během. Vhodnou alternativou je nordic walking, což je chůze s použitím speciálních holí. Pro začátek stačí půlhodina, ale rozhodně pravidelně prováděná. Pohodlnou sportovní obuv si pořiďte i k běhu. Který rovněž patří mezi oblíbené disciplíny, který zapojuje svalové partie celého těla. A pomáhá udržet i dobrou kondici. Sportem, které nezatěžuje klouby a posiluje všechny svaly končetin, břicha i zad, je plavání. Pro začátek stačí navštěvovat bazén dvakrát týdně po 60 minutách.

Pravidelné plavání

Velkým pomocníkem s přebytečnými kily je i jízdní kolo. Na kterém je možné zvládat terén přesně podle možností a schopností. Velkou výhodou je možnost vyrazit i s přáteli. V zimních měsících lze bicykl nahradit rotopedem. Postavu lze dobře tvarovat i na in-linech. Největším žroutem kalorií je rovněž box. Aktivita, kterou si vybírají především muži. Ale v dnešní době se přidávají i ženy. Snad nejpříjemněji se to ve sportu táhne ve dvojici. Ať už to je tenis, badminton či squash. A týmové sporty jsou snad tím nejlepším řešením naplnění cesty za zdravím a tělesnou kondicí. Turnaje ve fotbalu, volejbalu, košíkové či hokeji přinášejí nejen dostatek tolik potřebného pohybu, ale pravidelná setkávání se spoluhráči přinášejí do života optimismus a radost všech.