Pověřte děti zodpovědnými úkoly

Máte-li děti ve školním věku, které jsou již samostatné, pověřte je některými dílčími úkoly, například balením věcí, popisováním zabalených krabic, stříháním balicího materiálu, psaním poznámek, které vás v průběhu přípravné fáze na stěhování napadnou atp. Děti se tím učí vlastní zodpovědnosti, což se jim bude v nadcházejícím životě moc hodit.

stěhování mladého páru

Děti, které se podílí na společném projektu, se také necítí odstrkované a na „páté koleji“, vnímají, že jsou součástí celého procesu, a v takových okamžicích s nimi dostatečně komunikujte a nezadávejte jim práci direktivně, ale tak, aby se s vámi cítili jako rovnocenný partner. Levné stěhování v Praze dokonce může přispět ke zlepšení vzájemných vztahů v rodině, kdy si všichni uvědomí, jak důležité je táhnout za jeden provaz a dospět ke společnému řešení.

Dostatek času na zábavu

Velkou chybou by bylo balit věci, demontovat nábytek a obecně připravovat vše k přestěhování v jednom zátahu, kdy nemáte ani dostatek času na zábavu a odpočinek. V pohádce Pyšná princezna pronese král Miroslav jednu významnou větu, kterou zde ocitujeme: „Čím více je lidí na práci, tím více času zbývá na zábavu.“ Když se tím budete řídit a každý z rodiny přispěje svým dílem do společného „mlýna“, můžete si pak třeba každý den dopřát nějaký zábavný program – hrát deskové hry, promítat si oblíbené filmy, vydat se na nákup něčeho, po čem už dlouho toužíte, dopřát si posezení v cukrárně nebo v restauraci, zajít do ZOO nebo na nějaký hrad či zámek atp.

krabice na stěhování

Vybírejte pečlivě stěhovací firmu

Nebuďte na stěhování sami, pověřte tím nejobtížnějším stěhovací firmu, zejména přenášením těžkých břemen, rozebíráním nábytku anebo demontáží a instalací kuchyňské linky, svítidel, polic, garnýží atd. Stěhováci mohou zároveň odvézt na sběrný dvůr nepotřebné předměty, kterých se chcete zbavit, a které pečlivě před přestěhováním vytřídíte.