Když se nám porouchá auto, většina z nás kontaktuje svůj oblíbený autoservis, nebo svého oblíbeného automechanika. Ale napadlo vás, kde shání váš automechanik náhradní díly?

Pokud jste automechanik je pravděpodobné, že nebude opravovat jen určitý typ aut, ale bude automechanik univerzální. Škodovka, Renault, Opel, či jakýkoliv další vůz, který vám zákazník doveze k opravě, musíte přijmout do opravy, pokud chcete získávat nové a nové zákazníky. Ono každé auto má základní věci jako motor, výfuk atd, ale rozhodně to nejsou díly, které byste vzali ze Škodovky a namontovali do Oplu. Vždyť i jednotlivé značky mají další řadu typů vozů a součástí do nich nebývají kompatibilní. Takže vyvstává otázka, kde nakupovat náhradní díly.

Jako první, ale většinou nejdražší možností, je koupit náhradní díly u autorizovaných prodejců. Originální díly jsou drahé, ale platíte za jistotu kvality.

auto

Mnohem levnější náhradní díly seženete v autobazarech nebo přímo na autovrakovištích. Může se to zdát podivné, ale každé auto, které je odvezeno na autovrakoviště, se stává hromádkou náhradních dílů, které mohou posloužit dalším autům, které ještě nejsou vyřazené z provozu. Sháníte-li např. součástku 03l130277q, vstřik motoru pro Audi, je mnohem praktičtější poptat se na autovrakovišti než kupovat originální díl od autorizovaného prodejce.

auto

Každý automechanik musí být i šikovný nákupčí náhradních dílů, nejen zručný opravář. Každý zákazník, který přiveze své auto na opravu počítá s co nejnižší cenou. Pokud nechcete patřit k nejdražším automechanikům, musíte vědět, kde kupovat náhradní díly. Autobazary, autovrakoviště, nebo firmy, které rozebírají vraky a nabízí ještě použitelné náhradní díly, to vše jsou zdroje levných a přitom stále funkčních náhradních dílů. Jen je třeba umět hledat na internetu nebo mít již databázi těchto firem.