Bezpečné a rychlé stěhování Stěhování Mamut je výraz, který by chtěl prožít asi každý z vás. Musíte však tomu jít také naproti a podniknout určité kroky, s nimiž se vám stěhovací proces podaří uskutečnit právě v této podobě. Jak si počínat a čemu se naopak vyhnout?

Objednávka stěhovací firmy – stěhovací firmy vám obvykle rády vyjdou vstříc, ale musíte je požádat o výpomoc předstihem alespoň čtyř týdnů. Nespoléhejte na to, že vás firma přestěhuje za týden, stěhováci mívají nabitý program po celý rok a pro váš klidný spánek si stěhovací akci dohodněte v době mezi čtyřmi a šesti týdny, což je nepsané optimum.

stěhování krabic

Pozvěte stěhováky k vám domů – ideální je, jestliže k vám zavítá zástupce firmy, aby posoudil situaci přímo na místě. Na osobní schůzce pak snáze domluvíte všechny podrobnosti a můžete se i ptát na to, co vám není jasné. Zároveň se můžete dohodnout, že vám stěhovací firma demontuje nábytek a na novém místě opět sestaví. Součástí stěhování může být i vyklízení bytů, sklepů, garáží a dalších prostor.

Nenechávejte bydlení věcí na poslední chvíli – může se vám pak stát, že vám nezbyde čas a vše proběhne ve stresu a ve spěchu, což může vést až k úrazu nebo poškození nějakého majetku. Začněte s balením v době, kdy objednáváte stěhováky, ti vám zároveň mohou zajistit kartonové krabice i výplňový materiál, např. bublinkovou fólii. Opatřete si dostatek lepicí pásky a lihové popisovací fixy. Každou z krabic pečlivě označte a poznamenejte si, co se v ní nachází.

papírové krabice

Který termín vybrat – abyste se vyhnuli stresu, je ideální stěhovat se ve středu nebo ve čtvrtek, kdy je na silnicích menší provoz a lidé se už pomalu těší na víkend. V pátek si vezměte volno a budete pak mít dostatek času na vybalování věcí. Někdy je výhodné samotné stěhování posunout z ranních hodin až na pozdní odpoledne, večer nebo noc – záleží na vaší vzájemné dohodě se stěhovací firmou.