Přemýšlíte, který kočárek bude vhodný pro vaši rodinu? Se kterým se vám bude dobře jezdit, ve kterém bude dobře miminku a zároveň bude kočárek praktický, pěkný a bude vám vyhovovat? Pak je třeba si nejdříve podívat na různé druhy kočárků, zjistit, které značky vyrábí které kočárky a z jakých materiálů.

Musíte si na začátku udělat představu, jaké kočárky jsou na trhu a následně z nich vybírat podle svých stanovených požadavků. Požadavky si stanovte na velikost kočárku, na tíhu, barvu, kolečka, vybavení, řídítka, značku i kolečka. To jsou velmi důležité body. Je třeba podstatné, zda se vám kočárek při složení vejde do auta. Zda se vám s kočárkem bude dobře manipulovat a menší maminky musí vzít v úvahu, zda dobře uvidí přes střechu kočárku.

žena na procházce

Také jsou důležitá kola. Pokud totiž hodně sportujete a plánujete to i s kočárkem, pak byste měli rozhodně vybrat sportovní kočárek https://www.maxim-kocarky.cz/kategorie-produktu/sportovni-kocarky/, který bude mít nafukovací velká kola, bude odpružený, bude se vám s ním dobře řídit, bude stabilní a nebude se mít tendenci převracet. Nafukovací kola a kvalitní konstrukce kočárku jsou velmi důležité, i pokud budete kočárek brát do terénu. Díky nafukovacím kolům zvládnete i náročnější terén. Při propíchnutí stačí jen vyměnit duši či plášť a můžete jezdit další roky. Sportovní kočárky jsou dobrou volbou pro aktivní rodiny.

sportovní kočárek

Můžete klidně mít i více kočárků. Sportovní kočárek je možné střídat i s lehčími golfovými kočárky, které můžete vzít jen na rychlý nákup do města. Ty mývají plastová kola a jsou celkově jinak zpracované oproti sportovním kočárkům. Ale je možné sehnat i lehký kočárek s nafukovacími koly a zvládnout s ním i náročnější terén. Nabídka kočárků je opravdu široká. Proto je dobré se nejdříve porozhlédnout a pak si vybrat nějaké favority a klidně si zajet je i vyzkoušet a zjistit, který vám nakonec bude sedět nejvíce.