Podle statistik každého třetího dospělého Čecha dnes trápí nějaká forma obezity. To je katastrofální číslo. Ne snad proto, že jde o vizuálně nepřitažlivou záležitost, ale hlavně kvůli zdraví. Obezita je ze všeho nejvíce hlavně zdravotní problém, i když sama o sobě není nemocí. Choroby však přitahuje, a to v míře obrovské. Je víceméně hlavní příčinou všech chronických nemocí vyskytujících se u pacientů před padesátým rokem života, což je samozřejmě alarmující. Proto je nutné se nadměrného tuku v těle zbavit, pokud možno co nejrychleji.

Malé krevety

Problém je, že ne každý ví, že disponuje obezitou. To se dá ale zjistit poměrně jednoduše, a sice pomocí bmi indexu. Stačí jen zadat hmotnost, výšku, věk a pohlaví. Výpočet si nikdo nemusí dělat manuálně. Na specializovaných stránkách je snadné najít výše zmíněnou BMI kalkulačku, se kterou je takový výpočet brnkačka.

Vědět o své tloušťce a umět ji porazit jsou dvě odlišné věci. Hodně lidí při takovémto zjištění okamžitě začne hledat řešení na internetu, nutno dodat, že velmi nesmyslná. Často se jedná o naprosté pitomosti, které člověku spíše uškodí, než mu pomohou. Zde je dobré vsadit na osvědčený způsob, a sice na keto dietu. Ta sice může pro někoho působit až drasticky, jelikož se během ní nesmí konzumovat cukr, nicméně je skutečně plně funkční a hubne se s její pomocí jedna báseň. Není samozřejmě vhodná pro každého, ale komu sedne, ten s ní bude maximálně spokojen, stejně jako miliony lidí po celém světě.

Maso se zeleninou

Věnujte se i sportu

Velmi zásadní vliv na hubnutí má i sport. Není potřeba se hnát s větrem o závod. Zbytečně člověk akorát přijde o energii a motivaci. Hlavně lidé s velkou nadváhou by měli začít spíše opatrně. Ze začátku se doporučuje spíše chodit na delší túry než běhat. Stejně tak by se to nemělo přehánět ani s jezděním na kole. Zásadní je se hýbat, a sice pravidelně.