Coco Chanel nemusíme dlouze představovat. Zná ji i ten, kdo se o módu příliš nezajímá. Narodila se roku 1883 ve Francii, ve 12 letech ji dal otec do klášterního širotčince a později byla přijata do klášterní školy. Ve 20 letech pomáhala své tetě v obchodě s oděvy a tam také získala mimořádné schopnosti dobré švadleny. Po večerech si přivydělávala zpěvem v kavárnách a nočních podnicích. 

Zde získala svou přezdívku COCO (znamená dušička nebo miláček).

Díky vlivným kontaktům a mileneckým vztahům se záhy dostala do vyšší společnosti. Začala otvírat jeden butik za druhým a vytvořila první ucelenou kolekci. 

Ve 30. letech byla nejbohatší módní návrhářkou Francie.

žena

Čím se od ní inspirovat:

  • nebála se a šla si za svým
  • Coco neměla peníze, vzdělání ani postavení. Byla to prostá venkovská dívka, která ale měla neobyčejnou povahu. To, že se ji podařilo uspět byla kombinace jejího tvořivého ducha a touhy po nezávislosti. Chtěla, aby ženy mohly projevit svou přirozenost a to se jí také povedlo!

Chcete se dozvědět o životě této slavné návrhářky více? Koukněte se na film: Coco Chanel (z roku 2009).

metr

Známé výroky Coco Chanel (stojí za to se jimi inspirovat)

„Jednoduchost je klíčem k dokonalé eleganci“.

„Je nemožné, aby měla žena špatnou náladu, když má na sobě skvělý outfit“.

„Krajka je jednou z nejnádhernějších imitací přírody. Ale perly se hodí pro každou příležitost“.

„Ve dvaceti má žena tvář, jakou ji nadělila příroda, ve třiceti takovou jaký žije život, a v padesáti jakou si zaslouží“.

„Nejlepší doplněk ženy je pěkný muž“.

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází a připomíná ji, když už odešla“.

„Neexistují ošklivé ženy, jen líné“.

V časech své největší slávy oblékala známé hvězdy jako například herečku Audrey Hepburn, monackou kněžnu Grace Kelly a Jacqueline Kennedy.