Prodej mobilních domů se opírá o zájem klientely z několika důvodů. Jedním z nich jsou i rostoucí ceny energií a vysloveně astronomické a nereálné ceny nemovitostí. Tržní ceny bytů, rodinných domů a dokonce i rekreačních nemovitostí vůbec neodpovídají jejich reálné hodnotě a někteří lidé se nehodlají smířit s tím, platit hypotéku za cokoli předraženého. Ceny mobilních domů v prodeji https://www.top-mobilnidomy.cz/ se odvíjí spíše od výrobních nákladů a marže výrobců a tak je celkem logické, že tento objekt o shodné podlahové ploše a s podobným vybavením pořídíte mnohem levněji, ve srovnání s tím, co nabízí trh s realitami.

hořící krb

Další možností, jak získat bydlení za rozumnou cenu, je umístit mobilní dřevostavbu na stávající rekreační pozemek a nahradit jím nevyhovující rekreační chatu. Výhodou je, že tuto lokalitu dobře znáte, jste na ni zvyklí, a prostředí vám vyhovuje mnohem lépe, než pobyt ve městě. Bydlení v rekreačních oblastech je také samozřejmě mnohem lepší volbou, co se týče postoje k vlastnímu zdraví, odpadá tu typický městský smog, hluk a chaos, k němuž výrazně přispívá i automobilový provoz.

palivové dřevo

Úspora energií vás nemine

Neúměrné zvyšování cen energií, základních potravin a spotřebního zboží jistě nikdo nekvituje s povděkem a tak se snažíme s tím něco dělat. Jednou z cest je pochopitelně zaměření na úsporný režim, co se týče vytápění, protože teplo bývá v rodinném rozpočtu jednou z nejvyšších položek. V tomto směru mají obrovskou výhodu právě mobilní dřevostavby, které lze vytápět dřevem v krbových kamnech, což je dnes stále nejlevnější topný systém.

Vysoké ceny zemního plynu zvedly ceny za teplo z městských centrálních tepláren až na dvojnásobek a pro některé z nás je to už příliš. Proto také mnoho lidí upouští od tohoto životního stylu a raději se přesunou tam, kde mohou topit dřevem za mnohonásobně nižší cenu. Topit dřevem je sice o něco pracnější, ale není to soumarská dřina, protože dnes existují štípače dřeva, řetězové pily a některé firmy vám dřevo nařežou i naštípou.