Uvažujete o pořízení tažného zařízení Octavia a pronájmu přívěsného vozíku pro stěhování? Pak by se vám mohly hodit některé tipy, aby vaše akce proběhla v maximálním poklidu.

Nezačínejte balit dva dny před stěhováním

Nejobtížnější fází na stěhování nemusí být samotný stěhovací den, kdy vše pouze převážíte z jednoho místa na druhé, velmi náročný je i proces balení a vybalování. Na balení věcí a demontáž nábytku si vyhrazujte každý den alespoň hodinu, a to po dobu tří týdnů před stěhováním. Tímto způsobem budete vše připravovat v poklidu, nebudete unaveni a přetíženi a budete mít i dostatek času na nezbytné administrativní úkony.

přívěsný vozík

Vyhněte se dopravním špičkám

Dopravní zácpy a hustý provoz jsou otravné i pro řidiče, který nikam nic nepřeváží a pouze cestuje sám třeba ze zaměstnání, natož pak pro někoho, kdo veze na přívěsném vozíku nábytek a věci v krabicích. Zůstat viset dvě hodiny někde v koloně na dálnici vás bude zbytečně stresovat a ubírat sil, naplánujte si proto jízdu raději na dny, kde se kolony příliš netvoří, což bývá obvykle v brzkých ranních hodinách nebo naopak navečer, a většinou ve středu, ve čtvrtek nebo v sobotu. Pondělí, úterý, pátek a neděli raději pro stěhování vynechávejte.

alt=“krabice e na stěhování“ data-rich-file-id=“135919″ src=“https://wmr.cz/wp-content/uploads/move-g169bf7b1b_640.jpg“>

Zkuste to v noci

Nemáte-li potíže se spánkem a zvládnete-li pracovat i v nočních hodinách, alespoň občas, zkuste to i se stěhováním. V noci je venku absolutní klid, provoz téměř nulový a také na ulicích nebudete potkávat zvědavce, kteří vás budou pozorovat nebo se vás na něco vyptávat. V noci se ve městě setkáte obvykle jen s hlídkou městské policie a té snadno vysvětlíte, že nejste lupiči.

Stěhování v noci je výhodné i z toho důvodu, že vás nebudou zdržovat ani vaši sousedé, což se hodí hlavně tehdy, nemáte-li s nimi zrovna nejlepší mezilidské vztahy. A co se týče hodinového rozpětí – můžete se stěhováním začít buď pozdě večer, např. v 21 hodin a pokračovat až např. do tří hodin do rána a pak ulehnout k spánku, anebo naopak vstát ve tři hodiny ráno a stěhování provést mezi třetí a šestou hodinou ranní.