Krásná zlatavá barva, výrazná chuť a skvělá nálada – to je třebíčská whisky. Whisky je jeden ze světově nejoblíbenějších destilátů, který se nejčastěji připravuje z ovoce. Můžete v ní cítit nejčastěji jahody, pomeranče, ale třeba i borůvky. Záleží na každým výrobci, co připraví a stočí do lahví. Zraje zpravidla v dřevěných sudech, a ta nejlepší zraje několik let v několika různých sudech. Kvalitní dřevěný sud dodá whisky jedinečné aroma, a proto na světě najdete tolik druhů whisky.

whisky na stole

U nás najdete nepřeberné množství alkoholu, a právě i zmíněnou whisky, která se skvěle hodí jako dárek pro každého. Používá se nejen na chuť jako alkohol, ale má své nezastupitelné místo v kuchyni. Používá se do omáček a do dezertů, protože dodá jídlu úžasnou chuť. Vyzkoušejte třeba flambované ovoce s whisky, budete překvapeni, jakou chuť ucítíte.

Jaké whisky u nás najdete?
Svach ́s Old Well
Hammer Head Whisky
Old Cock
King Barley Whisky

A mnoho dalších výrobců, kteří vyrábí skutečně skvělou whisky.
V posledních letech se dostaly do povědomí lidí investice. Málokdo má na to, aby investoval do nemovitostí, a proto se mnoho lidí rozhodlo svoje peníze ukládat do alkoholu. Proč? Protože spousta výrobců vyrábí limitované sběratelské edice, které se liší nejen lahví a etiketou, ale především obsahem. Investiční alkohol vaši peněženku nevysaje až do dna, ale za příznivou cenu získáte lahev skvělého alkoholu, který byl vyroben třeba jen ve 450 kusech.

sklenice whisky

Toužíte po nějaké whisky, ale nemůžete se rozhodnout, která by byla ta nejlepší? Bojíte se že vám nebude chutnat? I na to máme řešení v podobě degustačních sad. V nich najdete několik lahviček s menším objemem, a díky tomu ochutnáte jen malé množství, na základě kterého se můžete rozhodnout pro koupi celé lahve.

Alkoholu rozumíme, a máme ho na e-shopu vážně hodně. Rádi vám poradíme s výběrem.