Člověk se sice může vysprchovat, nebo naložit do vany, ale to přece jen jaksi není ono, i když tyto věci máme venku a také na sluníčku. Ovšem ponořit se do bazénu, udělat pár temp, nebo se ponořit úplně celý se zadrženým dechem, to už je něco opravdu jiného. To už je takový lepší pocit. Nebo také stačí například mrsknout na hladinu nafukovací lehátko a vzít si nějakou knihu. Pokud možno z umělé hmoty, protože to většinou končí usnutím a kniha padá do vody. Jeden by neřekl, jak to dokáže krásně uspat.

filtrace

Tento relax jistě stojí za trochu starostí, například s filtrací, která nám musí zajistit vodu čisťounkou jako křišťál. Bez ní by to prostě nešlo. Ta zachycuje všechny větší nečistoty. Nasává vodu, nečistoty zadrží a pak pouští vodu zpět do bazénku. Jednoduché a primitivní.

Tuto filtraci je nejprve nutno koupit a zde je dilema, zda kartušovou nebo pískovou. Kartušová má tu výhodu, že je levná, avšak pak musíme kartuše měnit, a to již levná záležitost není. Ne, že by se písek měnit nemusel, to musí, samozřejmě. Ale tak jednou za tři roky. Kartuše tak tři krát za sezónu. Samozřejmě, že tyto výměny jsou závislé na provozu a znečištění. Takže se může stát, že kartuš vyměníte jednou za sezonu. V tomto stejném případě byste však písek měnili asi za deset let.

dítě v bazénu

Proto se filtrace musí pečlivě naplánovat, ale kartuše pomalu ustupují kvalitnějším pískovým. Ty přece jen zastanou lepší práci. Když je zle, písek se vysype a pořádně propláchne. Pak se dá zpět a funguje znova. Tak dlouho, dokud se jemná zrníčka písku neobrousí natolik, že již nezadrží to, co zadržet mají a pak je třeba zakoupit písek nový. I z tohoto důvodů pískové filtrace jednoznačně vyhrává na filtrací kartušovou. A není se co divit.

Nuže vážený čtenáři, nezbývá než vám popřát dobrou koupi a také příznivé léto a hodně sluníčka ke koupání.