Začít sportovat není nic lehkého, to ví úplně každý, kdo někdy začal sportovat, nebo se alespoň pokusil začít sportovat, protože to se velmi často stává, že hold pokus nestojí za nic a člověk nakonec nesportuje a třeba se mu to podaří tak dvakrát nebo třikrát. Pak jednoduše přijde chvíle, kdy třeba nemůže nebo je moc unaven a už to jede, není na to čas a už je po pokusu začít cvičit. Není totiž tak zdaleka jednoduché vydržet a opravdu to cvičení někam dotáhnout. Vždy je potřeba se do toho dostat, protože jakmile se to člověku už takzvaně „zažere“ není tak těžké v tom pokračovat.

cvičení

Cvičení je o tom překonat ten začátek, kdy si teprve říkáme, že budeme cvičit a jakmile se nám to podaří přejít tuto fázi, už to není tak složité vydržet, chce to jen trpělivost a vytrvalost, to je vše. Pokud vám přijde cvičení náročné, asi děláte něco špatně. Vezměte si, že jen vy sami si určujete, jak budete cvičit a jak těžké vaše cviky budou. Pokud se vám zdají moc těžké a nebaví vás to, není to dobré znamení. Cvičení by vás mělo bavit. Pokud nebaví, začněte dělat něco, co vás baví. Najděte si něco takového, bude to pro vás mnohem snazší v tom pokračovat a dotáhnout to do konce, věřte nám. Vždy to jde, jen k tomu musíte správně přistupovat.

trénink

Pokud opravdu nevíte, jak začít, my jsme tu od toho, abychom vám poradili a nejlépe vás navedli ke cvičení hezkou a příjemnou cestou. Jako první si určitě musíte najít něco, co vám pomůže vydržet. Kupte si například drahé cvičební oblečení a obuv, to vás třeba přinutí to využít, protože vám bude líto to nevyužít. Kupte si i cvičební pomůcky, nějaké činky, karimatku a podobně, bude se vám cvičit lépe na něčem novém a hezkém, navíc to bude příjemné. To si pište. Vytvořte si nějaký cvičební plán, který vám pomůže si udržet cvičební náladu a rutinu, která se pak pro vás stane všední a to je to, co chcete, aby vám cvičení přišlo normální.