Pokud máte děti, tak určitě víte, že je pro ně hra velmi důležitá. A většina dětí má také rádo hru venku na čerstvém vzduchu. Pro děti tak můžete na své zahradě pořídit skvělé zábavní prvky, které děti budou rozvíjet, užijí si na nich zábavu a zabaví je na dlouhý čas. Skvělou volbou jsou tak různá dětská hřiště, které můžete pořídit na zahradu.

Děti často baví houpání, skákání, průlezky, zdolávání překážek, výšky a také různé bunkry a domečky, které si mohou přizpůsobit sobě. Samozřejmě je každé dítě jiné a tak si můžete navrhnout hřiště přímo na míru svým dětem. Když víte, že mají rádi výšky a lezení, tak jim můžete zařídit domeček ve výšce, s mosty a věžičkami do kterých se budou dostávat pomocí lan, schodů či horolezeckých stěn.

originální hřiště

Důležité je také houpačka na každém hřišti, pískoviště i skluzavka. Neměl by na takovém hřišti chybět ani dětský dřevěný domeček. Ten můžete dětem pořídit i samostatně bez dětského hřiště. Domeček totiž využijí jak dívky, tak kluci a v jakémkoli věku. Děti si tak mohou hrát v domečku podle svojí fantazie. Mohou tam mít kuchyňku a hrát si na vaření, mohou si tam udělat obchod http://www.4kavky.cz/pruzenka/ zámek a rozvíjet tak svoji kreativitu. Domeček je také praktický v tom, že se do něho dají dobře schovat hračky před deštěm a může tak sloužit i jako úschovna. Děti mají v domečku svoje soukromí, mají pocit bezpečí, a že to tam je pouze jejich a tak mají kousek svého světa, kam dospělý nechodí.

dřevěný domeček

Dřevěný domeček můžete také udělat ve výšce. Do něho se děti mohou dostávat různými cestami. A z domečku může být cesta dolů po skluzavce. Děti si tak nejenom pohrají, ale také procvičí jemnou a hrubou motoriku. V takovýchto domečkách si opravdu vyhrají děti ve velkém věkovém rozpětí. Jen je třeba vše udělat tak, aby to bylo pro děti bezpečné a pohodlné. Uvidíte, že děti si na takovém hřišti užijí spousty dětské zábavy.