Někdo se narodí s přirozeně krásnou pletí, ale většina z nás se o ni musí pečlivě starat, abychom dosáhli toho, že vypadá perfektně. Vaše péče o pleť by měla být pravidelná a probíhat alespoň dvakrát denně. Nikdy byste neměli jít spát neodlíčení, jelikož je to to nejhorší, co můžete své pleti udělat. Někteří lidé se mylně domnívají, že pokud se nelíčí, nemusí se o svoji pleť nijak starat, ale to není pravda. Čistit pleť si musíte i když se nelíčíte. Přeci jen máte na pleti odumřelé kožní buňky, prach a nečistoty, které se vám na ni nalepili během dne.

Co tedy můžete udělat pro svou pleť, aby se zlepšil její stav?

spf

Používejte SPF

I když je to jeden z nejdůležitějších kroků v péči o pleť, spousta lidí ani netuší, že by měli SPF používat mimo období dovolené, kdy se válí na pláži u moře. Ale je to tak, SPF by mělo být vaší každodenní nutností. Chrání vaši pleť přes pigmentovými skvrnami a předčasným stárnutím, které se projeví formou vrásek.

Kolagen

Pro vaši pleť a udržení její elasticity a mladistvého vzhledu je dobré, pokud začnete užívat kolagen. Ten můžete užívat například jako tabletky nebo jako prášek, který rozpustíte ve vodě a vypijete. Kolagenů je spoustu druhů, záleží na tom, k čemu ho chcete použít. Na pleť se dobře hodí kolagen I. typu, což je například rybí kolagen.

pleťová maska

Pláténkové masky

Užijte si chvilku relaxace pro sebe a dopřejte si pláténkovou masku alespoň dvakrát týdně. Nevýhodou je, že se jedná o jednorázové využití, takže zůstává více odpadu, než po pleťových maskách, které se prodávají třeba v kalíšcích nebo tubách. Na druhou stranu, pláténková maska vám dodá pořádnou formu séra, který si vaše pleť vezme. Masky mohou být například hydratační nebo čistící. Malý tip – než si dáte masku na sebe, dejte ji do lednice. Maska vás skvěle osvěží, zklidní vaši pleť a zmírní případné otoky.